Обладнання для лабораторій

Ми пропонуємо найкраще обладнання. Новітні технології - це невід'ємна частина лабораторних приладів вироблених нашою компанією.

Детальніше
Зображення - лабораторне обладнання

Опір заземлення: як його виміряти?

Фото вимірювання опору провідника
Безпека електромережі – важлива складова не тільки на підприємствах або ж електростанціях, а й елементарно в побуті. Вимірювання опору заземлених приладів може зберегти життя, тому дуже важливо знати, як вимірювати ці пристрої та вміти врахувати всі нюанси. Що таке захисне заземлення? Це надійне з’єднання з землею частин з металу, які не несуть струму. Захисне заземлення – це електричне з’єднання з землею будь-якої електроустановки. Завдання такого контуру – запобігання ймовірності ураження людини електрострумом при дотику до металевих елементів. Вимірюють опір приладів для спеціального захисту від випадкового ураження струмом, знімає статичну електрику та захищає будівлі.  Метрологія – це ціла наука що вивчає загальноприйняті основи вимірювань, методи та засоби, одиниці фізичних величин, принципи забезпечення уніфікації вимірювань і засобів. Послугу метрологія Ключкін А.І. надає для всіх своїх клієнтів. Ми маємо вимірювальну лабораторію та вимірювальне устаткування, яке відповідає всім державним стандартам та готові виконати замовлення на повірку опору заземлення. 

Способи перевірки опору заземлення

Виміряти опір апаратів можна декількома способами:
  1. метод амперметра і вольтметра полягає в опусканні двох електродів з різних боків в землю на відстані 20 метрів від пристрою заземлення. Далі на електродроти подають струм та вимірюють його величину амперметром. На оголену частину контуру і контакт основного електрода підключають вольтметр та проводять вимірювання опору ланцюга;
  2. компенсаційний метод є більш точним, в ньому використовуються високоточні прилади з двома електродами. До заземлювального приладу приєднують вимірювальний зонд та застосовують сполучні провідники для забезпечення зв’язку між ними.

Вимірювання опору ізоляції кабелів

Дана процедура є обов’язковою  при експлуатації електротехнічних систем і устаткування. Електровимірювальні заходи спрямовані на те, щоб визначити опір ізоляції кабелю і стан кабельно-провідникової продукції та забезпечити безпечну експлуатацію електричних мереж. Вимірювання опору ізоляції кабелів дозволить контролювати безпечну експлуатацію електроустановок, функціональність електричної схеми та цілісність ізоляції. Для такого типу перевірок використовують мегомметр – прилад, який запускає випробувальну напругу 500-2500 В. Вимірювати опір можна мегаметром, це дозволяє зафіксувати й визначити стан оболонки ізоляції. 

Як виміряти опір петлі фаза-нуль

Раз на 6 років має проводитися вимірювання опору петлі “фаза-нуль”, згідно з нормативними документами. Для вимірювання опору петлі “фаза-нуль” існує ряд пристроїв. Для перевірки часових параметрів спрацювання захисних пристроїв реагуючих на сверхток проводиться вимірювання повного опору петлі «фаза-нуль» або струмів однофазних замикань. Стежте за нами на Facebook!

Отримайте безкоштовну консультацію