Щоб забезпечити безпечні умови для зберігання зернових культур та зберегти їх високу якість точне вимірювання вологості зерна є необхідним. Важливо цілком усвідомлювати, що вологість зерна суттєво впливає на його фізичні властивості, стан при зберіганні, транспортуванні, а також не менш важливий фактор – рівень втрат в процесі тривалого зберігання культури. Надмірний вміст вологи може призвести до появи цвілі, розвитку різноманітних організмів та суттєвої втрати харчової цінності. Надійний вологомір допоможе уникнути великої кількості проблем, які можуть виникнути. Сучасні зернові лабораторії устатковані
передовою технікою та надійними приладами для вимірювання вологості зерна. Вибір надійного вологоміра це важливий процес, тому до нього потрібно підійти відповідально. Важливо щоб обрана модель відповідала запиту клієнта й справно виконувала свої функції.
Які бувають різновиди вологомірів ?
Вологомір для зернових лабораторій може бути різного типу, тому важливо чітко розуміти який саме потрібен вам. Кожен з них має свої переваги та недоліки, тому варто відштовхуватись від конкретного запиту.
Діелькометричні вологоміри
- Діелькометричні вологоміри – принцип дії цього приладу полягає в тому, що він використовує зміни діелектричної проникності зерна задля того, щоб визначити рівень його вологості. З його допомогою дослідники мають можливість швидко отримати дані щодо вологості, що робить цей вологомір зручним для використання у польових умовах, або для швидкого контролю на виробництвах. Зазвичай результати можна отримати швидко й вони доволі компактного варіанту, що важливо для роботи на відкритій місцевості.
Інфрачервоні вологоміри
- Інфрачервоні вологоміри – принцип дії цього приладу полягає в тому, що він використовує інфрачервоне випромінювання, яке поглинається молекулами води. В момент коли інфрачервоне світло потрапляє на культуру можна відстежити інтенсивність поглинання. Чим більший рівень води в зразках, тим більше випромінювання поглинається. Використання цього приладу забезпечує швидкість та точність, що є вагомою перевагою як для лабораторій, так і для відкритих польових умов.
Кондуктометричні вологоміри
- Кондуктометричні вологоміри – цей прилад визначає вологість зерна вимірюючи електропровідність, яка змінюється залежно від того, який вміст вологи у зерні. Вода в зерні слугує провідником, відповідно чим більше її в зразку, тим більший рівень електропровідності. Прилад проводить аналіз цих даних і на їх основі виводить правильний результат. Кондуктометричні вологоміри як правило використовують для попередньої оцінки вологості та контролю в умовах зберігання зернових культур.
Сушильна шафа
- Сушильна шафа – хоча цей прилад ми не можемо назвати вологоміром буквально, та все ж з її допомогою ми можемо виміряти рівень вологості. Принцип її роботи полягає в тому, що з допомогою цього приладу зразки зерна висушують до постійної ваги. Це допомагає дослідникам отримати точний показник вмісту вологості. Переде тим, звісно, зерно зважують, а тоді вже поміщають до самої шафи, де температура висока та стабільна. Протягом процесу сушіння уся зайва волога випаровується й після того, як зразки дістають їх повторно зважують. Отримані відомості використовують для визначення рівня вологості в зерні. Хоча цей метод доволі часозатратний, та в умовах лабораторій він є надійним та точним.
Цифрові портативні вологоміри
- Цифрові портативні вологоміри – ця модель вирізняється своєю компактністю та зручністю, адже може швидко визначити вологість зерна в польових умовах, на виробництвах та під час зберігання продукту. Вологоміри цього типу можуть використовувати різні технології вимірювання вологості, тому при виборі варто відштовхуватись від особистого запиту. Цифровий вологомір для зерна це поєднання універсальності, зручності та швидкості в одному пристрої.
Надійний вологомір – як обрати ?
Вибір лабораторного обладнання для зерна це не просто, адже важливо знайти надійні прилади, які цілком відповідатимуть усім стандартам та гарантуватимуть точні результати. Прилад для
вимірювання вологості зерна важлива частина лабораторій, адже від даних, які можна отримати з його допомогою залежить багато аспектів пов’язаних з дослідженням зерна, умовами його зберігання та іншими важливими факторами. Для початку вам потрібно визначити умови в яких ви хочете використовувати пристрій. Якщо ви маєте на меті застосовувати його в лабораторіях, то обирайте високоточні варіанти, які гарантують мінімальну похибку. Якщо ж ви плануєте застосовувати пристрій в польових умовах, на виробництві чи на складах вам ідеально підійде портативний вологомір. Він забезпечить оперативний контроль й швидко надасть потрібні відомості про рівень вологості. Наступним пунктом з яким потрібно визначитись одразу – бюджет та обслуговування приладу. Обдумайте допустиму суму, яку ви можете витратити на покупку вологоміра. Також радимо звернути увагу на витрати щодо обслуговування приладу, чи важко знайти до нього запчастини й чи надає виробник гарантійний лист. Це допоможе надалі уникнути проблем з пошуком потрібних деталей та додаткових витрат. Коли ви оберете конкретну модель детально ознайомтесь з точністю та діапазоном вимірювання, яку вона може забезпечити. Важливо, щоб прилад міг забезпечити точність, яка відповідатиме вашій потребі й відповідний діапазон вимірювань. Також зверніть увагу на наявність калібрування для різних типів зернових культур. Відштовхуйтесь від того, який тип культур ви плануєте перевіряти. Надалі це суттєво зекономить ваш час та підвищить точність вимірювання. Детально ознайомтесь з функціоналом обраної вами моделі, а також зверніть увагу на зручність при використанні. Вологомір може мати додаткові функції тому варто ознайомити з технічними характеристиками й відомостями від виробника. Якщо ви плануєте використовувати вологомір в польових умовах, то поцікавтесь його вагою та тим, від чого він живиться. Це допоможе вам обрати оптимальний варіант, який буде легкий та комфортний в користуванні.
Надійний вологомір – ключові характеристики
Найкращі вологоміри для лабораторій це ті, в надійності яких ви точно впевнені. Тож розглянемо ключові характеристики надійного вологоміра, щоб ви знали на що потрібно звернути увагу й ваш вибір був об’єктивним.
Точність вимірювання: Під час вибору вологоміра уважно ознайомтесь з технічними характеристиками, адже саме в них ви можете побачити яка точність в обраної вами моделі. Це важливо, адже від правильності результатів точності згодом спеціалісти роблять важливі висновки, які несуть вплив на різні фактори.
Час вимірювання: Якщо мова йде про оперативний контроль на виробництві, в польових умовах чи на складах швидкість відіграє важливу роль. Зазвичай сучасним вологомірам не потрібно багато часу, щоб визначити вміст вологи в культурі.
Діапазон вимірювання: Відштовхуючись від власних потреб та виду культури обирайте вологомір з відповідним діапазоном вимірювання.
Простота у використанні: Оцініть чи прилад простий у використанні. Зверніть увагу на зрозумілість інтерфейсу та простоту налаштувань, це допоможе швидше освоїти прилад.
Надійність: Поцікавтесь у виробника з яких матеріалів виготовлений вологомір. Важливо щоб вони були якісними, адже при правильному поводженні з пристроєм та належним доглядом він служитиме вам тривалий час.
Надійний вологомір для зернових лабораторій від Ключкін.А.І
Точний вологомір для зернових лабораторій є їх невіддільною частиною. На нашому сайті ви можете знайти різноманітні варіанти, які відповідають різним потребам.
Види вологомірів та сушильні шафи, які в нас представлені: Кожен з цих видів чудово виконує свою роботу, забезпечуючи точні та надійні результати. На
сайті ви можете ознайомитись з їх технічними характеристиками, щоб зрозуміти, який саме варіант вам потрібен. Купити вологомір для лабораторії ви можете на нашому сайті. Якщо у вас виникнуть питання телефонуйте за номером
380 98 832 20 22. Наші спеціалісти радо нададуть консультацію та допоможуть з вибором.
Приєднуйтесь до нас у Facebook