Контроль якості зерна це важливий процес, від якого залежить успіх великої кількості етапів у подальшому перероблюванні та зберіганні зернових культур. Лабораторне сито це допоміжний інструмент, який застосовується для сортування на фракції за величиною поділу матеріалу, який просіюється. Оскільки наступним етапом після просіювання зерна є його подальший аналіз дуже важливо обрати правильне лабораторне сито. Помилковий вибір може вплинути на точність аналізу й відповідно ускладнити процес оцінки якості. У цій статті ми детально розглянемо, як правильно обрати лабораторне сито, при тому враховуючи всі важливі аспекти.
Лабораторні сита – основні функції
- Першою та ключовою функцією сит є сортування матеріалу за розміром частинок. Інструмент дозволяє розділяти матеріали на фракції залежно від розміру частинок. Цей фактор є важливим у випадку із зерновими культурами, будівельними матеріалами та ґрунтами, адже розмір частинок впливає на подальші процеси.
- Саме сито дозволяє виявити сторонні домішки. Фільтрація відбувається через сітку певного розміру, тим самим в процесі виявляються сторонні елементи, що можуть вплинути на якість сировини, а згодом й на кінцеву продукцію.
- Оцінка однорідності матеріалу необхідна для подальшого аналізу зерна. Використовуючи саме сита лабораторні можна визначити, наскільки рівномірним є розподіл розмірів частинок у матеріалі.
- Лабораторні сита для просіювання застосовуються для підготовки матеріалу проб перед хімічними, фізичними чи мікробіологічними дослідженнями. В умовах лабораторій це дуже важливий процес, від якого залежить точність результатів дослідження.
Сфери застосування лабораторних сит
- Розпочнемо з сільськогосподарської та аграрної промисловості. Сита для лабораторій використовують для визначення розміру зерна, поділу його на фракції та для виявлення домішок. Це важливий етап для подальшої оцінки якості зерна.
- В харчовій промисловості сита також займають одне з провідних місць. Їх використовують задля контролю якості борошна та круп. Використання сит лабораторних дозволяє визначити ступінь подрібнення зернових продуктів та їх відповідність стандартам. Також варто згадати, що в харчовій промисловості сита використовують для виявлення та відділення сторонніх частинок чи домішок з потрібної маси продукту. Лабораторні сита забезпечують однорідність порошкових інгредієнтів, що можуть впливати на якість готової продукції.
- Ми плавно переходимо до будівельної галузі, хоча вона кардинально відрізняється від двох попередніх, та лабораторні сита знайшли своє застосування і в цій галузі також. Сита лабораторні можуть використовувати для аналізу розмірів частинок будівельних матеріалів, які впливають на міцність бетону, розчинів та дорожнього покриття.
- У хімічній промисловості лабораторні сита також використовуються. Відбувається це у вигляді контролю частинок порошкових речовин, які використовують для створення різноманітних хімічних засобів.
- Якщо розглядати гірничу промисловість, то сита використовують для розділення матеріалів за розмірами частинок, що потрібно для подальшої роботи над матеріалами.
Як правильно обрати лабораторне сито
Матеріал самого сита:
- Лабораторні сита для аналізу зерна можуть бути виконані з різних матеріалів, зокрема з латуні та нержавіючої сталі. Хочемо підкреслити, що нержавіюча сталь стійкіша до корозії та механічних пошкоджень в ході експлуатації, тому таке сито прослужить вам довше. Латунь це дешевший варіант, та все ж менш стійкий. У виборі матеріалу варто відштовхуватись від того в яких умовах та з якою періодичністю ви будете ним послугуватись.
Розмір отворів:
- Саме розмір отворів обраного сита є дуже важливим, якщо говорити про аналіз зерна. Це параметр визначає, який розмір будуть мати відокремлені частинки в процесі просіювання. При виборі сита варто орієнтуватись на ті, які відповідають міжнародним стандартам, що гарантують точність результатам. Тут також варто зважати на те, який вид зернової культури ви плануєте пропускати через сито.
Діаметр:
- Лабораторні сита бувають різних діаметрів. Обираючи потрібний вам варто орієнтуватись на кількість зерна, яку ви плануєте аналізувати. Тут варто зважати на розміри лабораторії для якої обирається сито. Якщо мова йде про невеликі лабораторії, що працюють з відносно не великою кількістю зразків то можна обирати лабораторні сита для аналізу меншого діаметру. Якщо ж це більша лабораторія з великими обсягами, то краще обрати більший діаметр.
Точність калібрування:
- При виборі сита одним із ключових моментів на який варто звернути увагу є точність калібрування. Варто стежити за цим, адже регулярне калібрування гарантуватиме, що розмір отворів відповідатиме вказаним параметрам. Саме від того чи сита відповідають правильній калібрації залежить точність результатів аналізу.
Сертифікація та гарантія:
- При виборі лабораторного сита поцікавтесь у виробника чи він має відповідну сертифікацію та гарантійний лис. Таким чином ви знатимете, що лабораторні сита пройшли всі необхідні тестування та перевірки відповідно до міжнародних стандартів. Гарантія своєю чергою дозволить вам звернутись до виробника в разі пошкодження чи ламання вашого сита.
Обрати лабораторне сито легко разом з Ключкін.А.І
Лабораторне обладнання у вигляді сита це важливий інструмент, який посідає одне з ключових місць в процесі аналізу зернових культур. Його вибір це не проста задача, адже дуже важливо знайти справді надійний та якісний варіант, що служитиме вам не один рік. Купити лабораторні сита, які відповідають усім стандартам та вирізняються своєю надійністю ви можете на нашому сайті. Звертайтесь до нас за номером 380 98 832 20 22 й ми обов’язково допоможемо вам з вибором.
Приєднуйтесь до нас у Facebook